0 k porovnání

Začínající makléři to budou mít snadnější. Poslanci schválili novelu realitního zákona

10.4.2020 - Poslanecká sněmovna schválila 8. dubna novelu zákona o realitním zprostředkování. Pokud návrh schválí senát a podepíše prezident, posune se termín pro splnění některých povinností.

Pro realitní zprostředkovatele, kteří k datu účinnosti zákona působili na základě volné živnosti se posouvá termín pro přechod na vázanou živnost a tím i lhůtu pro doložení odbornosti, díky pozměňovacímu návrhu, a to do 4. března 2021. Důvodem je nemožnost složení odborné zkoušky, kterou budou muset získat zejména ti, kteří nemohou doložit vysokoškolské vzdělání, maturitu nebo praxi v oboru. 

Zákon ulehčí situaci také nováčkům v oboru
Ti budou moci začít působit na základě volné živnosti Nákup, prodej správa a údržba nemovitosti, pokud budou pod odborným dohledem již působícího realitního zprostředkovatele (slovy zákona "na základě smlouvy s osobou, jež je realitním zprostředkovatelem pouze jménem takové osoby nebo svým jménem s nezaměnitelným užitím obchodního jména či obchodní značky takové osoby"). Zároveň ovšem nebudou oprávněni poskytovat úschovy.

Autor článku: Radek Koch
Radek Koch
Profil
Hlídací pes
Nastavte si zdarma hlídacího psa
*
lname: fullname: