0 k porovnání

Realitní kanceláře svou činnost poskytovat mohou. Do 21. 3. 2021 při dodržení zpřísněných pravidel

 

2.3.2021 - Usnesení vlády č. 217 s účinností od 1. 3. 2021 do 21. 3. 2021 zakazuje poskytování služeb v provozovnách. Oproti předchozím již nejsou mezi výjimkami uvedeny provozovny realitního zprostředkování.

Činnost realitního zprostředkovatele není zakázána, do 21. 3. 2021 je zakázáno osobní jednání s klientem v provozovně realitního zprostředkovatele.

Činnost tedy realitní zprostředkovatel nadále může vykonávat, a to i v kanceláři realitní kanceláře. Nutná jednání s klientem, např. převzetí dokumentů je nutné řešit po dohodě s klientem mimo provozovnu. Při cestě mimo okres nezapomenout mít s sebou potřebný formulář a dodržovat veškerá hygienická nařízení. Osobní jednání je nutné s ohledem na smysl současných nařízení omezit na zcela nezbytná jednání.

Proto je dobré preferovat jednání tzv. na dálku, s využitím e-mailu či telefonu. Technologický vývoj nabízí také internetové komunikace typu Skype či Teams, to však vždy pouze se souhlasem klienta, včetně souhlasu s případným uchováním záznamu komunikace.

MMR uveřejnilo podrobný výklad konkrétních situací na svých stránkách

Autor článku: Radek Koch
Radek Koch
Profil
Hlídací pes
Nastavte si zdarma hlídacího psa
*
fullname: