0 k porovnání

Realitní makléři mohou poskytovat služby i během nouzového stavu

22.3.2020 - Ministerstvo pro místní rozvoj dne 20. 3. 2020 sdělilo, že realitní zprostředkovatelé mohou poskytovat klientům své služby i během nouzového stavu, který byl vyhlášen v souvislosti s prokázáním výskytu nového koronaviru.

Zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách vydaný v rámci usnesení vlády ze dne 14. března 2020 č. 211 o přijetí krizového opatření vyhlášeném pod č. 80/2020 Sb., se na jejich činnost realitního zprostředkování dle usnesení Vlády České republiky ze dne 19. března 2020 č. 264 nevztahuje.

Usnesení vlády ČR ze dne 19. března 2020 č. 264 o přijetí krizového opatření uvádí, že zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách se dále nevztahuje na realitní zprostředkování a činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence.

V souladu s popisem činnosti na půdě provozovny Ministerstva pro místní rozvoj doporučuje dodržet opatření, jaká jsou deklarována pro obdobné profese poskytující služby v provozovně, např. u advokátů.

Osobní kontakt s klienty by měl být i nadále omezen na nezbytně nutnou míru, přednost má komunikace na dálku. Obecná doporučení pro jednání v provozovně jsou tato:
- předem pozvané klienty kontaktujte telefonicky či elektronickou poštou a nejde-li o akutní případ, jenž vylučuje jiné než osobní jednání, návštěvu odložte, resp. zvažte poskytnutí služby jinou formou;
- v případě neodkladných či průběžných jednání s klienty v již rozjednaných obchodních případech, jednejte přiměřeně tak, jak je uvedeno výše;
- nové klienty odkažte nejprve na předjednání věci telefonicky či elektronickou poštou a dále postupujte tak, jak bylo uvedeno výše.Kompletní informace a opatření MMR v souvislosti s činností realitních zprostředkovatelů během nouzového stavu naleznete zde.  

Lucie Mazáčová

Autor článku: Radek Koch
Radek Koch
Profil
Hlídací pes
Nastavte si zdarma hlídacího psa
*
email: fullname: lname: