0 k porovnání

Průvodce prvními krůčky interiérového designu. 5 rad, na které je dobré myslet

Rádi byste se ponořili do světa interiérového designu a dali svému bydlení osobitý styl, ale bojíte se, že nemáte zkušenosti? Tento průvodce s pěti jednoduchými tipy pro začátečníky vám s prvním projektem pomůže.

Interiérový design se zaměřuje na plánování prostoru a vytváří funkční a esteticky příjemné návrhy interiérů domů, bytů i komerčních prostor. Svět interiérového designu je tedy rozsáhlé téma zahrnující vše od barev, koberců a nábytku až po ty nejmenší detaily. Existuje mnoho směrů jako například minimalismusprovance, venkovský styl, retro nebo skandinávský styl a nepřeberné množství dalších stylů.

Pokud s plánováním interiéru teprve začínáte, máme pro vás 5 základních rad

1. Nejprve zjistěte, jaké jsou možnosti a co se vám líbí. Důkladně prohledejte internet nebo i různé časopisy, seznamte se s různými styly a najděte takový, který vás nejvíce osloví. Mějte na paměti, že ne každý styl se hodí do každého interiéru.

2. Pro každý pokoj zvolte jeden ústřední kus nábytku nebo umělecké dílo, které bude hlavním a výchozím bodem V obývacím pokoji to může být extravagantní sedačka, obraz nebo výrazný koberec. Ne však vše najednou, ať to nepřeženete.

3. Až budete mít vybrány větší kusy nábytku, doplňte interiér neopomenutelnými drobnostmi jako jsou misky, vázy, fotografie či jiné dekorace, které vám pomohou k osobitosti. Pozor na to, abyste se drželi v jednom stylu a jedné vybrané paletě barev (nejlépe 3 barvy).

4. Ze začátku postupujte obezřetně a utrácejte opatrně. Větší investici si zaslouží postel, sedačka nebo kuchyňský stůl, které se právě mohou stát zmíněným ústředním bodem daného pokoje a zároveň u nich záleží na pohodlí.

5. Celkový dojem záleží na dobrém osvětlení. Pokud nemáte dostatek přirozeného světla, vybírejte pro stěny světlé barvy a pomoci vám může i umístění velkého zrcadla. Kromě lustrů potom rozmístěte i lampy.

Netrapte se, pokud výsledek nebude vypadat jako z katalogu. Domov je místo, kde se žije, kde běhají děti a domácí mazlíčci. Místo, kde se musíte cítit dobře a rádi se do něj budete vždy vracet.

pruvodce_prvnimi_krucky_interieorovehp_designu_01

pruvodce_prvnimi_krucky_interieorovehp_designu_02

pruvodce_prvnimi_krucky_interieorovehp_designu_04

Autor článku: Radek Koch
Radek Koch
Profil
Hlídací pes
Nastavte si zdarma hlídacího psa
*
phone: fname: