0 k porovnání

Preference zájemců se mění. Roste zájem o byty s místností navíc

23.11.2020 - Poslední půl rok výrazně změnil požadavky zájemců, kteří si hledají nové bydlení. Stále více lidí nově požaduje buď větší pokoj nebo místnost navíc. Hlavním důvodem je možnost práce z domova. Mnoho společností převedlo totiž své zaměstnance do režimu "home office" a ti hledají doma ideální místo, kde by měli klid na práci.

S tímto trendem se postupně setkávají realitní makléři nejen v České republice, ale i ve světě. Není nic neobvyklého, když například mladý pár hledá k pronájmu byt 2+KK, který by jim standardně stačil, ale nově má podmínku, aby součástí bytu byla velká komora, ze které by se mohla stát kancelář. Požadavky jsou prosté: prostor min. 4 m2, osvětlení, zásuvky, dosah Wi-Fi.

Další alternativou je větší obývací pokoj nebo ložnice, s možností přepažení, tak aby vznikl pracovní kout. Ne každý byt těmto podmínkám ale vyhovuje. Proto se realitní makléři setkávají také se zájemci, kteří místo dvoupokojového bytu preferují raději byt třípokojový, což potvrzuje také Marek Karvaj v brněnské realitní kanceláře AC REAL a dodává: "Požadavky na pokoj navíc nebo na místo, odkud by bylo možné pracovat z domu, jsou ze strany našich klientů stále častější. A netýkají se pouze zájemců o pronájem. I kupující nových developerských projektů hledají možnosti, jak nový byt lépe přizpůsobit případné práci z domova."

Aktuální situace spojená s koronavirem se totiž může, z pohledu zájemců o nové bydlení, v budoucnu opakovat a je tedy lepší, být na ni připraven již nyní. U nových projektů lze očekávat, že se právě v této oblasti stane mnoho klientských změn. Zájemci, kteří ovšem hledají byt k pronájmu nyní, tolik možností nemají. Naštěstí se ale dají najít v nabídkách realitních kanceláří byty s velkými obývacími pokoji nebo komorami, které umožňují pracovní místo vytvořit.

Lucie Mazáčová

Autor článku: Radek Koch
Radek Koch
Profil
Hlídací pes
Nastavte si zdarma hlídacího psa
*
lname: fname: