0 k porovnání

Jak si stylově zařídit kuchyň v moderním duchu?

2.7.2021 - Vše se rychle mění a vyvíjí a podoba moderní kuchyně se přizpůsobuje momentálním trendům, ale i potřebám soudobé domácnosti, technickým inovacím a životnímu stylu.

Funkčnost nebo design?
Moderní kuchyně by měla být dokonalou kombinací estetiky a praktičnosti. Funkčnost je samozřejmě stěžejní, ale neměla by pohřbít estetickou stránku věci.

Funkčnost v moderní kuchyni
Prvním rysem moderní kuchyně by mělo být efektivní rozmístění elektrických zásuvek. Jejich počet rozhodně nepodceňujte! Můžete potřebovat zároveň mikrovlnou troubu, toustovač či elektrický gril, rychlovarnou konvici nebo třeba televizi a k tomu si ještě můžete nabít mobilní telefon. Dobrou volbou využití prostoru je obzvláště v menších kuchyních kuchyňská linka po celé délce stěny, hluboké zásuvky a výsuvný či sklopný úložný prostor. Takto jste schopni maximálně využít prostor a sklopná dvířka policí jsou bezpečnější a umožňují plynulý pohyb v kuchyni. Vybírejte také materiály, které se snadno udržují a jsou odolné.

Funkčnost však nesmí být v moderní kuchyni vidět. Ta se schová za dveřmi spižírny nebo zamaskuje vestavěnými spotřebiči.

Jaké kuchyně jsou trendy v roce 2021?
V současné době vládne kuchyním minimalismus s čistými liniemi a minimální dekorací. Stěny tedy ponechejte bílé nebo jim dejte jen lehký přírodní odstín (například krémový) a doplňte je přírodními materiály jako dřevo, přírodní kámen nebo mosaz. Populární zůstává i kompozitní křemen tvořený mletým křemenem a pryskyřicí. Je antibakteriální a jeho údržba je snadná.

Z barev taktéž zůstávají v kurzu přírodní odstíny od světlých po temně zelenou či modrou, avšak tento rok přináší i odvážnější a výraznější barvy.

Inspirace
•    Inspirovat se můžete třeba kuchyňskými skříňkami v tmavé kávové barvě a moderní vzhled doladit nerezovými kuchyňskými spotřebiči;
•    Zajímavou kombinací s nerezovou ocelí však může být i světlé dřevo;
•    Atmosféru moderní kuchyně doladí svítidla s geometrickými tvary či retro kuchyňský nábytek.

moderní kuchyň

moderní kuchyň

moderní kuchyň

Autor článku: Radek Koch
Radek Koch
Profil
Hlídací pes
Nastavte si zdarma hlídacího psa
*
email: