0 k porovnání

Jak přizpůsobit interiér bytu pro snadnější pronájem

12.11.2020 - Přemýšlíte o pronájmu bytu v Brně? Pronájem je skvělý způsob, jak si zajistit pasivní příjem. Realitní makléři z Real Spektrum pro vás připravili několik tipů, jak navrhnout interiér, aby splnil požadavky nových nájemců a byl pro ně atraktivní.

Funkčnost
Na začátku je důležité si ujasnit, komu budete chtít byt v budoucnu pronajímat a podle toho vytvořit funkční interiér pro danou cílovou skupinu. Je třeba rozlišit, zda se bude jednat o dlouhodobý nebo krátkodobý pronájem pro rodiny, páry, studenty nebo jednotlivce. Důležité je si také rozmyslet, zdali vám budou vadit domácí mazlíčci nebo budete upřednostňovat nekuřáky. Všechny tyto požadavky je dobré zanést do smlouvy, která jasně definuje podmínky pronájmu.

Nábytek
Nelze dopředu odhadnout, jaký mají budoucí nájemníci vztah k cizímu vybavení, ale lze předpokládat, že toto vybavení bude vystaveno většímu opotřebení. Mladé páry nebo studenti určitě ocení plně nebo alespoň částečně zařízený byt. Nabízí se dvě možnosti - vybavit interiér kvalitním nábytkem a tím pádem požadovat vyšší nájem nebo sériovým nábytkem, který se v případě poškození snadno nahradí.

Spotřebiče
K základním spotřebičům patří trouba s varnou deskou, kombinovaná lednice s mrazákem, kotel, pračka a rychlovarná konvice. Nadstandartním vybavením může být sušička, mikrovlnná trouba nebo i televize.

Úložné prostory
Noví nájemníci částečnou vybavenost ocení, nebudou muset příliš investovat do nového nábytku a spotřebičů. Více úložných prostor zvyšuje atraktivitu pronájmu. Byt by měl zůstat vzdušný, proto můžete vybavit místnosti jednotlivými kusy nábytku s otevřenými regály, které jsou levnější, efektivní a působí moderně.

Barvy
Do interiéru volíme raději neutrální barvy, to se týká podlahy, dveří, ale i kuchyňské linky, výmalby nebo dlažby v koupelně. Bílá, béžová, šedá nebo hnědá jsou nadčasové a zároveň se dají skvěle kombinovat s dalšími barvami a vhodnými doplňky.

Doplňky
Květináče, vázy, koberce nebo volně stojící lampa, která se vám tam tolik líbí, utváří sice útulnější dojem, ale toto nechme na nájemnících. Každý má jiný vkus a dejme možnost, aby si každý dotvořil byt podle sebe a cítil se jako doma, nikoli jako na návštěvě.

Tip na konec
Čím praktičtější nebo designově zajímavé bydlení nabídnete, tím můžete více upoutat a odlišit se od ostatních inzerátů, a tak výhodněji pronajmout.

Pokud potřebujete poradit s čímkoli ohledně pronájmu bytu v Brně, nebojte se obrátit na realitní kancelář Real Spektrum, a.s., provedou vás celým procesem rychle a bez problémů. 

Autor článku: Radek Koch
Radek Koch
Profil
Hlídací pes
Nastavte si zdarma hlídacího psa
*
fname: phone: