0 k porovnání

Všichni, kteří v minulém roce koupili či jinak získali nemovitost do svého vlastnictví, prostě ti, kteří 1.1.2022 tuto nemovitost ještě nevlastnili, ale 1.1.2023 již ano, tzn. ti, kteří v minulém roce koupili či jinak získali nemovitost do svého vlastnictví, jsou povinni podat daňové přiznání týkající se daně z nemovitosti. Předmětem této daně jsou pozemky, stavby či bytové jednotky.  Nové přiznání k dani z nemovitostí by měli podat také ti, kteří na své nemovitosti provedli výraznější úpravu např. přístavbu, změnu výměry pozemku apod.

Abyste předešli zbytečným komplikacím s finančním úřadem je potřeba také oznámit, že jste nemovitost prodali, darovali či jste jiným způsobem přišli o její vlastnictví. 

V případě, že jste přiznání k dani z nemovitých věcí podali již v předchozích letech a neprovedli jste v roce 2022 žádnou změnu (nenabyli novou nemovitost, nekoupili, nepřistavěli, nezdědili, nedostali darem apod.) nemusíte podávat nové přiznání. Nemusíte mít obavu - výpočet daně totiž proběhne automaticky i s přihlédnutím k případným změnám v koeficientech platných v dané obci.

Autor článku: Radek Koch
Radek Koch
Profil
Hlídací pes
Nastavte si zdarma hlídacího psa
*
fullname: fname: